"Millist seitset füüsikaseadust kasutab õun selleks, et saada puu otsa?"

Blogi

Kommenteeri

“Meie suurim vastutus on rääkida lastele põnevaid ja inspireerivaid lugusid vähemalt korra päevas,” ütleb sinise majanduse visionäär ja ettevõtja Gunter Pauli. Miks? Sest üllatus ja vaimustus suunab lapsi avastuste teele. See arendab loovust ja taiplikkust – ja looduse seaduspärasid tundes on võimalik leida lahendused kõigile neile probleemidele, millega me praegu silmitsi seisame.

Sageli ei teata, et üle maailma enam kui 3 miljonit töökohta loonud globaalne ettevõtja ja teadlane pühendab poole oma ajast tööle laste ja noortega. Tema sinise majanduse haridusprogramm ühendab teaduse, öko-kirjaoskuse ja emotsionaalse intelligentsuse ning arendab loovust ja ettevõtlikkust. 

"Meie ülesanne on pakkuda lapsele positiivseid üllatusi ja avastusvõimalusi - ning mitte suruda talle peale valmis tõdesid. Sellega toetame tema loomupärast loovust, kujutlusvõimet, taiplikkust ja võimet avastada seoseid. Ta oskab teha ise oma järeldused." Me peame jagama lastega lugusid, mis toidavad nende kujutlusvõimet – sest nii õpivad nad nägema maailmas lahendusi, mille olemasolu meie nende vanematena aimatagi ei osanud. 

Kas teadsite, et ohakast saab teha kütust, kummikindaid, ühekordseid topse, taimekaitsevahendeid - ja et sellise ettevõtte aastakäive küünib veerand miljardi dollarini? Või et vetikad aitavad koguda merest mikroplasti? Või et tänu sellele, et taimed sisaldavad kahte eri tüüpi klorofülli, tänu millele nad teavad oma täpset geograafilist asukohta ning päeva aastas? Ja et tänu sellele teadmisele on võimalik kasutada valgust taimede kasvu reguleerimiseks? 

"Töö lastega ei tähenda, et peame ootama muutuseid viis, kümme või viisteist aastat, kuniks nemad suureks saavad. Kuue lapse isana tean ma, et kui laps on midagi pähe võtnud, siis ta muudab ka vanemate käitumist ja hoiakuid ja teinekord vägagi kiiresti." 

Eesti esimene sinise majanduse haridusprogrammi koolitus toimus 22.–24. juulil 2019 Lilleoru õppekeskuses Harjumaal. Koolitust viis läbi visionäär, ettevõtja, autor ja jutuvestja, kuue lapse isa Gunter Pauli. Koolitusel osales 120 õpetajat, haridusuuendajaid, lapsevanemaid ja inimesi, kes igapäevaselt töötavad laste ja noortega.

Lisa kommentaar

Email again: